O mnie

Nazywam się Jowita Kowalczyk.

Pracuję w podejściu humanistyczno – egzystencjalnym.  Bazą jest psychoterapia humanistyczna Gestalt. Integruję również inne nurty: pracę z ciałem, psychologię procesu oraz praktykę uważności (mindfulness).

Korzystam z doświadczeń zdobytych podczas szkoleń, treningów i warsztatów prowadzonych przez trenerów różnych nurtów terapeutycznych.Ukonczońe przeze mnie szkolenia i kursy:

–  Szkoła Pomocy Psychologicznej – Gestalt i inne podejścia psychoterapeutyczne (Ośrodek Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu)

– Intensywny Kurs Mediacji wg Porozumienia bez Przemocy (Fundacja Świadomego Rozwoju w Warszawie)

– Szkoła Psychologii Procesu (Ośrodek Poza Centrum w Warszawie)

– Mistrz oraz Praktyk NLP (Polski Instytut NLP w Warszawie)

– Kurs Terapii Par (Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie)

– Praca z osobami po przeżytej traumie (Polski Instytut NLP w Warszawie)

– Interwencje kryzysowe (Polski Instytut NLP w Warszawie)

– Studium Nauczycielskie: Trening Redukcji Stresu oparty na Uważności oraz Terapia Poznawcza oparta na Uważności (certyfikat The Institute for Mindfulness Based Approaches z siedzibą w Niemczech)

Aktualnie swoje umiejętności terapeutyczne doskonalę w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt w Poznaniu, gdzie podczas czteroletniego, podyplomowego szkolenia ubiegam się o certyfikat  psychoteraputy PTPG (Polskie Towarzystwo Psycherapii Gestalt) oraz EAGT (Europejskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt).

Z pasją szukam połączeń między terapią, duchowością, aktywnością fizyczną i zdrowym żywieniem oraz ich rolą i wpływem na życie człowieka.

Prowadzę psychoterapię indywidualną dorosłych i młodzieży, terapię par oraz treningi i warsztaty uważności (mindfulness).W celu zachowania należytych standardów pracy regularnie korzystam z superwizji u certyfikowanych superwizorów oraz stale rozwijam się zawodowo podczas różnego rodzaju szkoleń i konferencji.